מערכות כיבוי אוטומטי למנדפים

מערכות כיבוי אוטומטי למנדפים


מערכות כיבוי אוטומטי למנדפים
במהלך השנים האחרונות יותר ויותר חברות לייצור מזון עברו להשתמש בשמן בישול המופק מן הצומח, במקום בשמן המופק מן החי.

שינוי זה גרם לבעיות כיבוי אש של שמן בוער ולבעירה חוזרת לאחר הכיבוי. אי לכך הוחלט בארה"ב ובעולם על תקנים חדשים של
כיבוי למנדפים – UL 300, ובישראל – תקן ישראלי 5356, הדורשים חומר כיבוי למנדפים היכול להתגבר על האש ועל בעירה חוזרת לאחר הכיבוי.
מערכת כיבוי למנדפים מונעת בעת דליקה פגיעה אפשרית בכוח האדם ובלקוחות, נזק למכשירי הבישול ואובדן רווחים עקב הפסקת פעילות וזאת באמצעות 24 שעות של הגנה רצופה המבוססת על גילוי, כיבוי למנדפים וחיסול מיידי של אירוע הדליקה באמצעות נוזל כימי המדכא את הדליקה ומונע הצתה מחדש.

מערכת כיבוי אוטומטי למנדפים מיועדת ל:

  • כיסוי אזורי בישול
  • חלל מסננים
  • ארובות ומנדפים
  • חלל הארובה

חברתנו מתקינה ובודקת בשיתוף פעולה עם להבות ייצור ומיגון מערכות כיבוי אוטומטי למנדפים עפ"י תקן 300 UL, ובהתאם להנחיות NFPA 17A, 96 NFPA ובהתאם לדרישות שירותי כבאות אש ומכון התקנים הישראלי.

מערכת כיבוי אש למנדפים הינה מערכת חשובה ביותר שיכולה למנוע סכנה ממשית. התפקיד העיקרי של מנדפים הוא לסלק עשן וריחות חזקים של טיגון מחלל מסוים. השימוש במנדפים נפוץ בעיקר במטבחים גדולים כגון מטבחי מסעדות, בתי קפה, בתי מלון, בתי אבות, מפעלים גדולים בתעשייה ועוד. המנדפים מסלקים גם חומרים שונים שעלולים להיות דליקים. כאשר נוצרת הצטברות גדולה של שומן בקצוות המנדפים הם עלולים להתלקח ויש סכנת שריפה. כדי למנוע את הסכנה ולשמור על תקינות המנדפים יש כמה פעולות שיש לבצע.

אחת הפעולות החשובות היא הפעלת מערכת כיבוי אש אוטומטית, בנוסף למערכת זו חשוב לנקות היטב ובאופן יסודי את המנדפים אחת לשלושה חודשים עד חצי שנה, בהתאם לתדירות השימוש בהם. גם שימוש תדיר בשמן שמצטבר על דופן המנדפים יכול להתלקח ולגרום לדליקה.

 חשוב לדעת שאם הארובות והמנדפים נסתמים יש בכך סכנה ממשית לחיי אדם. כיום בתי עסק רבים בתחום ממכר המזון מחויבים לעמוד בתקנות רישוי עסקים, על מנת לעמוד בתקנות הנדרשות יש צורך באישור מכבי אש לגבי תקינותן של מערכות לכיבוי אש.

מערכות גילוי אש הן רבות ומגוונות. כיום קיימת מודעות גבוהה להתלקחות אש ולהגנה מפני שריפות בבתים, משרדים, מקומות עבודה שונים ובעיקר במפעלים ובתעשייה. על מנת להגן על חיי אדם מפני סכנת השריפות והדליקות יש צורך בהתקנת מערכות מתקדמות לכיבוי אש.

מערכות לכיבוי אש יכולות להרתיע בזמן אמת על התלקחות של אש ואפילו לגלות עשן. ככל שמקדימים לגלות את האש כך ניתן למנע נזק כבד יותר וכן למנוע את התפשטות האש לשטחים אחרים. למערכות כיבוי אש יש יכולות משתנות . למשל יש מערכות שמזהות עשן, יש מערכות שמסוגלות לזהות טמפרטורה גבוהה במיוחד, פחמן דו חמצני וכדומה. המערכות מתריעות על גילוי וזיהוי שריפה ומאפשרות לקרוא לסיוע מיידי של מכבי אש בזמן אמת.

בחירה של מערכת לגילוי אש יכול להיות משימה מורכבת. יש לבחון כמה פרמטרים שונים כגון אופן זיהוי הדליקה, מה איכות המערכת ועד כמה היא מתקדמת, מה העלויות שלה, כיצד היא מתריעה על התפתחות של שריפה. על מנת לבצע את הבחירה הנכונה של מערכת לכיבוי אש למנדפים חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע המומחים בתחום.

מערכת לכיבוי אש למנדפים צריכה להיות מערכת מתקדמת שתוכל לזהות בהקדם האפשרי את התלקחות האש. כמו כן ישנה חשיבות רבה להתקנת מערכת כיבוי אש אוטומטית, מאחר שישנם חומרים דליקים ויש קושי לכבות את השריפה, בנוסף לכך יש מצבים שבהם מצטבר שומן באזורים שאינם גלויים לעין, או שיש קרבה למערכת החשמל או למערכות המים, יש בכך סכנה ממשית ולכן חשוב להתקין מערכות לגילוי אש מוקדם ככל הניתן.

מערכות כיבוי למנדפים צריכות לעמוד בתקנים המקובלים לכיבוי אש. קיימים שני תקנים עיקריים, האחד הינו תקן ישראלי 5356 מדובר על תקן הקובע דרישות מיוחדות עבור מערכות כיבוי אש. תקן נוסף הינו התקן הבינלאומי UL 300 שקובע תקנות למערכות כיבוי אש.

מערכת כיבוי אש למנדפים מכילה חומר מיוחד שבאמצעותו מטפלים בשומן המצטבר על המנדפים. אזור המטבח בין אם הוא ביתי או תעשייתי מחייב שימוש בחומרים דליקים ומצריך זהירות יתרה. חשוב שבכל מטבח יהיו אמצעי מיגון כגון מטף לכיבוי אש, במידה ומשתמשים בארובות ומנדפים יש להקפיד לנקות אותם היטב על ידי פנייה לאיש מקצוע או לחברה שעוסקת בתחום. יש לבצע  תחזוקה שוטפת של המערכות, כולל מערכת אוטומטית לכיבוי אש.

חברת אשכול מתמחה במתן פתרונות בטיחות וכיבוי אש לארובות ומנדפים, נשמח לתת מענה בכל שאלה או בקשה.